Комунальне некомерційне підприємство "Любарська лікарня" Любарської селищної ради Житомирської області
Міністерство охорони
здоров'я України
 

8 вересня - Всесвітній день фізіотерапії

Дата: 08.09.2021 08:00
Кількість переглядів: 138

Фото без опису8 вересня світова медична громадськість відзначає Всесвітній день фізичного терапевта (фахівця з фізичної реабілітації). Реабілітація має ключову роль в підтримці здоров'я і відновлення людей, які втратили рухові функції внаслідок травм або хвороб.

На сьогодні є кілька видів реабілітації: медикаментозна, соціальна, психологічна, і звичайно ж, фізична реабілітація, в якій потребують найбільше люди після травм. Фізичний терапевт - це сформована професія, з особливими професійними якостями клінічної практики і освіти. Фахівці фізичної реабілітації обстежують пацієнтів з метою виявлення рухових дисфункцій та визначення рухового потенціалу, розробляють і виконують індивідуальний план фізичної реабілітації у співпраці з іншими фахівцями (лікарями, соціальними працівниками, психологами, вчителями, тренерами) та пацієнтом.

Саме в цей день в 1951 році в Копенгагені була створена Міжнародна конфедерація фізичної терапії (WCPT), яка об'єднує на сьогоднішній день більше 350 тисяч професіоналів з фізичної реабілітації з різних країн. З ініціативи WCPT з 1996 року 8 вересня є Всесвітнім днем ​​фізичного терапевта. Щороку на сайті WCPT висвітлюються заходи, присвячені Всесвітньому дню фізичного терапевта в різних країнах.

Фізіотерапія (грец. physis - природа, therapeia - лікування) займається питаннями фізіологічного і лікувального впливу різних фізичних факторів на організм людини. Це одне з найстаріших лікувальних напрямків медицини. Мета фізіотерапії - лікування будь-якого захворювання, використовуючи експери- ментальні фізичні методи впливу на тіло пацієнта. Найчастіше за допомогою фізіотерапії проводиться реабілітація пацієнтів, які страждають захворюваннями опорно-рухового апарату та нервової системи. При захворюваннях нервової системи фізіотерапія спрямована на нормалізацію функцій центральної та периферичної нервової системи шляхом безпосереднього впливу на нервові структури, а також поліпшення кровообігу і трофіки нервової тканини. Використання фізіопроцедур при захворюваннях серцево-судинної системи покращує нервову регуляцію серцевої діяльності, сприяє нормалізації обмінних процесів у міокарді, застосовується для його тренінгу.

 


« повернутися

Вхід для адміністратора